İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ 100 YAŞINDA

ÇANAKKALE ZAFERİ 100 YAŞINDA

18 Mart “Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Dönümü ve Çanakkale Şehitlerini Anma” programı, 60. Yıl Anadolu Lisesi ve Özel Martı Koleji Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları ve sundukları görsel şölenle seyircilerin beğenisine sunuldu. Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet ÜNLÜ, Belediye Başkanı Ö. Mustafa İNCE ve çok sayıda davetlinin katıldığı program izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Saat 9.30’da yapılan çelenk sunma programının ardından saat 10.30’da başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bulent AKAN yaptı. Bu konuşmanın ardından ilçemiz okullarında düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma ve resim yapma yarışmalarında dereceye giren eser sahiplerine ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Birinci olan şiirler ve kompozisyonlar eser sahipleri tarafından okundu, resimler fuaye salonunda açılan sergide davetlilerle paylaşıldı.  Programın devamında, yazarlığını ve sanat yönetmenliğini Zafer SUNTEKİN’in yaptığı oratoryo çalışması ayakta alkışlandı. Programın ardından Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet ÜNLÜ ve beraberindeki heyet sahneye çıkarak öğrencileri ve emek veren öğretmenleri tebrik etti.

 

Bütün davetlilere program sonunda, 18 Mart savaş döneminin menüsü olan “hoşaf” ve “kuru ekmek” ikram edildi. Fuaye salonunda yapılan bu ikram davetlilere, kendilerini savaş yıllarına götüren resim fotoğraf ve el işi koleksiyonunun bulunduğu sergiyi gezerken sunuldu.

 

 

 

 

 

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.