İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİ 101 YAŞINDA

ÇANAKKALE ZAFERİ 101 YAŞINDA

Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü ilçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliklerine ev sahipliğini Dr. Güngör Özbek Anadolu Lisesi ile Özel Seçkin Anadolu Lisesi yaptı.

Saat 9.00’da şehitlik anıtında düzenlenen çelenk sunma programının ardından saat 10. 00’da Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncel KURTİZ Konferans Salonundaki programa Güzelbahçe Kaymakamımız Sayın Hüseyin KULÖZÜ, İstihbarat Kıdemli  Albay Turhan ÖZKAL, Belediye Başkanı Sayın Mustafa İNCE, siyasi parti başkanları ve temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Muhammet GİRGİN yaptı. Konuşmasında Çanakkale ruhunu açıklamaya çalışan GİRGİN, zaferin manevi boyutunun ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Özellikle gençlere yapmış olduğu seslenişte Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesine sık sık atıfta bulundu. Gençlere uyanık olmaları gerektiğini ve muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu ifade etti.

Günün anlam ve önemini belirten bu anlamlı konuşmadan sonra Güzelbahçe Kaymakamımız Sayın Hüseyin KULÖZÜ de konuşmalarında Çanakkale savaşlarından ve Çanakkale zaferinin öneminden bahsetti. Orada yaşadığı dönemde yaşadığı hatıraları ile oradaki törenlerin muhtevasından bahsetti.

Sonra ilçemizde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından ev sahibi okullarımız tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Program sonunda protokol üyeleri ve diğer katılımcılar, fuaye salonundaki Çanakkale sergisini gezdiler. Program, sunulan ikram ile son buldu.

 

Emeği geçen bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve her iki okulun idarecilerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.25-03-201625-03-201625-03-2016

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.