İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfullah OKUMUŞ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah Okumuş, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan "Cumhuriyetimizin İlanının 95. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı yayınlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfullah OKUMUŞ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz büyük Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlandığı, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. Birlik ve beraberliğimize, bağımsızlığımıza kast edenlere cevap vermek noktasında Atatürk’ün önderliğinde büyük bir Kurtuluş mücadelesi veren bu millet, doğasına en uygun bir yönetim biçimi olan Cumhuriyetin ilanıyla daha aydınlık bir yolda yürümeye başlamıştır. Çağın gerektirdiği yenilikleri, büyük kalkınma hamlelerini kısa sürede gerçekleştiren ve Atatürk’ün önderliğinde halkıyla bütünleşerek muasır medeniyet yolunda kararlı adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün de bağımsızlık ve toprak bütünlüğünden taviz vermeden, şanlı Türk Bayrağını dalgalandırmanın gurur ve onurunu yaşamaya devam etmektedir. 

Binlerce yıldır yaşadığımız bu topraklarda nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in yaktığı bağımsızlık ateşinin özgürlük mücadelemizin son halkası olduğunu düşündük. Ancak barış içinde yaşadığımız ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli topraklar; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i ve 251 şehidini de bağrından çıkarmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi ve 15 Temmuz gecesi bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize kast eden, hain darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasını sağlayan, tek derdi millet ve bayrak sevdalısı olan Asil Türk Milleti´nin tüm şehitlerini rahmetle ve saygıyla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız sonsuza dek kutlu olsun.

 

 Seyfullah OKUMUŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.