İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYFULLAH OKUMUŞ´UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYFULLAH OKUMUŞ´UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

        15 Temmuz, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyenlere karşı, yüce milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. 15 Temmuz gecesi Ülkemizi, Milletimizi, Demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçerek toplara, tanklara, tüfeklere sarıldılar. Milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlıkla sonuçlandırdı. 15 Temmuz´da tıpkı Çanakkale´de, İstiklal Savaşı´mızda olduğu gibi, tüm fertleri ile tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye bırakmayan büyük Türk Milleti vardı.

             15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla göğüslerini siper eden Şehitlerimiz ve Gazilerimiz demokrasi destanı yazmıştır. 15 Temmuz gecesi 248 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımız ise yaralanarak gazi olmuştur. Bugün cesur şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde birlik ve beraberlik içerisinde bir aradayız. Bu vatan, bu millet, ölümü bile göze alan Şehitlerimizi ve Gazilerimizi asla unutmayacaktır. Bu kahramanlıkları, gelecek nesillere anlatmak da bizlerin en önemli borcudur. Bundan böyle 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Milli Eğitimin neferleri olarak da milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasi bilincine sahip, vatan sevdalısı nesiller yetiştireceğiz.

           Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını sonsuza dek sürdürecektir. Rabbim bu Aziz Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın, hiçbir hain eyleme fırsat vermesin. Tarihten bugüne kadar vatan, bayrak, ezan uğrunda kahramanlık destanı yazan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.

           Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şahadet şerbetini içen Aziz Şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet, Gazilerimize acil şifa, sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

                    Seyfullah OKUMUŞ

                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.