İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah OKUMUŞ´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah OKUMUŞ´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

Ulusal egemenliğimizin, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 98.Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Olağanüstü şartlarda oluşan ve Kurtuluş Savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı çatı olan TBMM’nin kuruluş gününü çocuklara adayan Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızın bağımsızlığı uğruna verilen kutsal mücadelenin nesilden nesile aktarılması suretiyle sürekli hafızalarda tutulmasının önemine vurgu yapmıştır.

          Çocuklarımıza daha güzel ve daha yaşanabilir dünya bırakmak ortak sorumluluğumuzdur. Çünkü yavrularımız insanlığın ortak umudu, geleceğimizin en önemli hazinesidir. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuklarımızı, milli iradeyi benimsemiş, milli ve manevi değerlere sahip,  yeniliklere açık, özgür ve eleştirel düşünceye sahip, hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmeliyiz Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel şarttır. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.

   Sevgili Çocuklar,                                

  Mustafa Kemal Atatürk´ün sizlere armağan ettiği, tek evrensel bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin sizlere olan güveninin ifadesidir. Geleceğimizin teminatı siz çocuklar,  kalpleri vatan ve millet sevgisi ile dolu görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olacaksınız. Sizlere düşen görev, çalışkan, dürüst, okuyan, okuduğunu sorgulayan, birey olmaktır. Sizler, bizlerden alacağınız değerleri yukarıya en yukarıya taşıyacaksınız.

            Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, ebediyete irtihal eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve bütün halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 

 

Seyfullah OKUMUŞ

Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

 

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.