İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI

.
İLKÖĞRETİM HAFTASI

SAYIN KAYMAKAMIM, SAYIN GARNİZON KOMUTANIM, SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM, ÇOK DEĞERLİ KURUM MÜDÜRLERİM, ŞUBE MÜDÜRLERİM, OKUL MÜDÜRÜ ARKADAŞLARIM, ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM, KIYMETLİ VELİLER VE GELECEĞİMİZİN TEMİNATI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

 

Yeni bir Eğitim-Öğretim yılının bu ilk günlerinde, siz değerli misafirlerimizle, Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının başta çocuklarımız olmak üzere tüm Milli Eğitim Camiasına, siz değerli velilerimize, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

 

Beşikten mezara, 7´de 70´e kadar, gerek örgün ve gerekse yaygın eğitimle insanımızı ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitmek, bilgiyle donatmak, mesleki bilgi ve beceri kazanmasını sağlayarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünü sağlamak eğitimdeki ana hedefimizdir.

 

 

 

Günümüzde toplumların kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesinde en etkili unsur eğitimdir. Eğitimin millet

 

hayatındaki yeri, inkarı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi

 

olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen, hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi okullarımızda bulacak, bu olağanüstü hamleyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.

 

Sevgili öğrenciler

 

Okul sizin 2. eviniz. Burada hep yeni şeyler öğrenecek, unutulmaz arkadaşlıklar kuracak, güzel günler geçireceksiniz. Bu kutsal yuva size çok şey öğretecek. Okumanız, yazmanız ve yeni şeyler öğrenmeniz sayesinde;  ailenize, çevrenize, milletimize faydalı bireyler olacaksınız.

 

Bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçirmek için çalışınız.

 

 

 

Değerli öğretmenlerim

 

 

 

15 Temmuz o karanlık gecede bizden biri gibi gözüken, aslında bu ülkenin kaynaklarıyla beslenen insanların nasıl milletimize, bayrağımıza, vatanımıza zarar verdiğini hep beraber gördük. Onun için özellikle bu eğitim-öğretim yılından itibaren bizlere ve siz değerli öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor. Mutlak suretle müfredatın yanında özellikle vatan, millet, bayrak sevgisini, demokrasi bilincini, bağımsızlığın önemini, Cumhuriyetin faziletini ve bize ait milli ve manevi değerlerimizi, ülke değerlerimizi, Etik değerlerimizi öğretmemiz gerekiyor.  Size emanet edilen bu taze fidanlara olabildiğince dikkat etmemiz gerekiyor.

 

 

 

Çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım

 

 

 

15 Temmuz hain darbe girişiminden çıkaracağımız en büyük sonuç ise şudur;

 

Daha çok çalışmamız gerekiyor, gençliği, genç nesli, Cumhuriyeti emanet edeceğimiz bu çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamamız gerekiyor. Gelecek, ancak bu şekilde daha güzel olacaktır. Biliyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Sizin eserinize paha biçilemez. Çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, geleceğe güvenle yürüyecek nesiller yetiştirmek sizlerin maharetine muhtaçtır.

 

 

 

Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçe’yi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek bizim asli görevimizdir.

 

İnanıyoruz ki, iyi yetişmiş insan kaynağı ile  ülkemizin küresel rekabette yerini alması sizlerin sayesinde olacaktır. Eğer biz yavrularımızı bu doğrultuda yetiştirmezsek yani ahlak konusunda, milli ve manevi değerler konusunda yeterince bilgilendirmezsek sadece büyürler ve bu anlamda kendilerini geliştiremezler.

 

 

 

Saygı değer Veliler,

 

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız ve bizim servet ve sermayemizdir. Onların yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Ortak amacımız, onları geleceğe en donanımlı bir şekilde hazırlayabilmektir. Onların iyi bir insan olarak yetişmeleri, kendilerine, ailelerine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa hayırlı insanlar olmaları konusunda her türlü çabayı gösteriniz. Onlara uygun çalışma ortamı hazırlayınız. Gerektiğinde kendi özel hayatınızdan fedakarlık ediniz. Öğretmenlerimizi ve okullarımızı devamlı ziyaret ediniz, öğrencilerinizle ilgili olunuz. Öğrencinizi sadece öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de takip ediniz. Çocuklarımızı hep birlikte bu günden yarının dünyasına söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek için, öğretmen-veli el ele vermek zorundayız.

 

Herkesin ve hepimizin önemli sorumlulukları var. Bizlerden beklenenleri hakkıyla yerine getirirsek yarınlar daha güzel olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize, Güzelbahçe’mize, tüm eğitim çalışanlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor; sağlık ve huzurla başladığımız eğitim öğretim yılını yine sıhhat ve esenlik içerisinde başarılı ve verimli bir şekilde sonuçlanmasını temenni eder, hepinize saygılar sunuyorum.

 

 

 

                                                                               Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

27-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-201627-09-2016 

 

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.