İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZ 94 YAŞINDA

İSTİKLAL MARŞIMIZ 94 YAŞINDA

          12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulünün 94. Yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle, Güzelbahçe Kültür Merkezi Tuncel Kurtiz Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. İlçemiz Vaki Kazım Paşa Ortaokulu ve Özel Kent Koleji ortaklığında sunulan program büyük takdir topladı.

           İstiklal Marşının Kabulünün 94. yıl dönümü; Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet ÜNLÜ, Belediye Başkanı Ö. Mustafa İNCE ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kutlandı.

           Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şube Müdürümüz Muhammet GİRGİN’in yapmasının ardından Mehmet Akif’in hayatını anlatan sunum yapıldı. Vali Kazım Paşa Ortaokulu Öğrencisi Erman YARAN’ın okuduğu “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiir izleyenlere duygusal anlar yaşattı ve ayakta alkışlandı. Özel Kent Koleji Öğrencisi Asilhan CEYLAN’nın söylediği türküler izleyenleri alıp savaş yıllarına götürdü. Defne CİNUÇEV’in lirik dansı ve sonrasında iki okul öğrencilerinin katılımıyla yapılan şov, görülmeye değerdi.

           Programın ardından Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet ÜNLÜ ve beraberindeki heyet sahneye çıkarak öğrencileri ve emek veren öğretmenleri tebrik etti.

 

 

 

 

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.