İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İstiklal Marşı”nın Kabulü ve Mehmet Akif’i Ersoy’u Anma Programı

“İstiklal Marşı”nın Kabulü ve Mehmet Akif’i Ersoy’u Anma Programı

İstiklal Marşımızın kabulünün 95 yılı münasebetiyle ilçemizde de çeşitli etkinlikler ve programlar düzenlendi. Güzelbahçe Piri Reis Okulları ve Güzelbahçe İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortaklaşa düzenlediği programa Güzelbahçe Kaymakamımız Sayın Hüseyin KULÖZÜ, Belediye Başkanı Sayın Mustafa İNCE, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer BAYDEMİR ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, Piri Reis Okulları Fen Bilgisi Öğretmeni Cem ÖCAL tarafından yapıldı. İMKB mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Küfe” adlı şiirinin dramatizasyonu izleyenleri duygulandırdı. Özel Piri Reis İlkokulu öğrencilerinden oluşan koronun söylediği parçalar milli değerlerimizi yansıtması açısından önemliydi. Sonrasında Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı ve İstiklal Marşımızın yazılış süreci ile ilgili slayt gösterisi yapıldı. Slayt gösterisi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi İrem ÇEKEN tarafından seslendirilen  “Atiyi Karanlık Görerek” şiiri ile başladı; programı hazırlayan öğrencilerin İstiklal Marşımızı okuması ile son buldu.

 

Emeği geçen bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve her iki okulun idarecilerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.25-03-201625-03-201625-03-2016

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.