İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TBMM 96 YAŞINDA. KUTLU OLSUN…

  Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1920’de TBMM açışının 96. Yıldönümü ve yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği çocuk bayramı, ilçemizde de coşkuyla kutlandı.  
TBMM 96 YAŞINDA. KUTLU OLSUN…

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri; tüm yurtta olduğu gibi Güzelbahçe’de de coşkuyla sergilendi, izlendi ve takdir topladı. Bütün okullarımız kendi bünyelerindeki kutlamalarını, 22 Nisan günü okullarının bahçelerinde, konferans salonlarında ve belediyenin kültür merkezinde gibi çeşitli alanlarda gerçekleştirdiler. 23 Nisan günü kutlamalar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sadık KÖSEOĞLU’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Sonra Maltepe Askeri Lisesi bandosu eşliğinde ilçe meydanında İstiklal Marşımız söylendi. Güzelbahçe Belediyesi Açık Hava Tiyatrosundaki kutlamalar ise saat 09.30’da başladı ve kutlamalara Kaymakamımız Sayın Hüseyin KULÖZÜ, Gaznizon Komutanımız Sayın Turhan ÖZKAL, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İNCE  ve çok sayıda davetli katıldı. 1200 kişi kapasiteli açık hava tiyatrosunda programı izlemeye gelenlerin bir kısmı törenleri ayakta izlemek zorunda kaldı.

 26-04-2016

Törenler; çelenk sunma töreninde olduğu gibi Maltepe Askeri Lisesinin bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sadık KÖSEOĞLU’nun anlam yüklü konuşmasının ardından, Maltepe Askeri Lisesinin boru ve trompet takımının mini konseri izleyenleri büyüledi ve kalabalık olan kutlama alanının daha da kalabalıklaşmasını beraberinde getirdi. İlçemizdeki bütün ilk ve ortaokullarımız, rengarenk kostümleri ile, hazırladıkları gösterileri aileleri ve arkadaşları ile paylaştılar. Özellikle bazı okullarımızın gösterileri görülmeye değerdi. Şiir okuma yarışmasında 1. olan öğrencilerimiz şiirlerini okudular. Şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında ve şiir okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize protokol  tarafından ödülleri verildi. Güzelbahçe Belediyesi tarafından temin edilen ödüllerini alan öğrencilerimiz mutluluklarını öğretmenleri ve aileleri ile paylaştılar.

 26-04-2016

Rengarenk kostümleri ile sahneyi dolduranlara eşlik eden protokolün değerleri üyeleri ve emeği geçen öğretmenlerimizle yapılan hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program son buldu.

 

Emeği geçen bütün idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, aile birliklerimize ve bütün paydaşlarımıza çocuklarımıza yaşattıkları bu güzel gün için teşekkür ederiz.

26-04-201626-04-2016

 

 26-04-2016

26-04-201626-04-2016 

 

 

 

Mithatpaşa caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.