İZMİR GÜZELBAHÇE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPATILAN ÖZEL OKUL/KURUMLARDAKİ ÖĞRENCİLERİN DEVLET OKULLARINA NAKİL/GEÇİŞ VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

KAPATILAN ÖZEL OKUL/KURUMLARDAKİ ÖĞRENCİLERİN DEVLET OKULLARINA NAKİL/GEÇİŞ VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

 

 

 

 

25.07.2016 tarihli ve 83203306-200-E.7853561 sayılı Bakanlık Makam onayı gereği kapatılan Özel Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul ve Ortaöğretim kademesi okul/kurumlarında kayıtlı öğrencilerin devlet okullarına nakil/geçiş ve yerleştirme işlemleri kapsamında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde kullanılacak olan ekranlar düzenlenerek gerekli yetkiler okul/kurum müdürlükleri ile il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri kullanıcılarına aktif edilmiştir. Bu kapsamda;

 

  1. Kapatılan Özel Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul kademesinde kayıtlı öğrenciler, MERNİS Ulusal Adres Veri tabanında kayıtlı adres bilgilerine göre adres kayıt bölgelerinde yer alan Devlet Okul Öncesi/İlkokul/Ortaokul kademesindeki okul/kurum müdürlüklerine öğrenci velilerinin başvurusu üzerine e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden nakil başvuru ve nakil kabul onay yöntemiyle geçiş yapabileceklerdir.

  2. Kapatılan Özel Ortaöğretim kademesi Okul/kurumlarında kayıtlı öğrenciler geçiş yapmak istedikleri Devlet Ortaöğretim okul/kurumunun bağlı bulunduğu ilçe veya il Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru yapmak suretiyle "e-Okul Bakanlık - MEM İşlemleri / İl-İlçe İşlemleri / Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonu Kayıt Ekran1" üzerinden Kayıt Nedeni olarak "Olağanüstü Hal Kapsamında Kapatılan Kurum Öğrencileri Nakil İşlemi (OGM Nakil Yazısı)" seçeneği seçilerek ilgili il/ilçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları tarafından Devlet okullarına yerleştirme işlemlerini yapabileceklerdir.

 

 

Mithatpaşa Caddesi Yalı Mahallesi No469/A Güzelbahçe İZMİR - 0 232 234 47 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.